Knižní skener ATLAS

Knižní skener ATLAS je planetární skener s digitálním fotoaparátem sloužící pro rychlou a efektivní bezkontaktní digitalizaci vázaných i plochých předloh. Stolní verze je určena k digitalizaci knih, časopisů, výkresů a ostatních plochých předloh v barvě nebo ve stupních šedé s velikostí odpovídající až formátu A2. Verze se samostatným stolem s přítlačným sklem a systémem vyrovnání hřbetu pro vyrovnání knižních vazeb je navržena pro digitalizaci předloh až do formátu A2+. Zařízení umožňuje snadnou práci s rozměrnými vazbami a snižuje riziko jejich poškození. Součástí skeneru je osvětlovací soustava s kalibrovaným spektrem a IR filtrem.

Knižní skener ATLAS 2

Základem systému ATLAS je robustní celokovová konstrukce s univerzální hlavicí pro jeden nebo dva digitální fotoaparáty umožňující současné snímkování předloh formátu A3 nebo větších a s přesným motorovým posuvem pro rychlé automatické nastavení požadované výšky fotoaparátu nad skenovanou předlohou, s kalibrovanou osvětlovací soustavou pro kvalitní snímání barevných i černobílých předloh a s vestavěnou řídicí jednotkou s rozhraním pro PC pro řízení celého procesu. Použitá technologie snímání zaručuje vysokou výkonnost skenování. Systém je dodáván v pevných konfiguracích, které vyhovují běžným potřebám praxe, nebo také jako zakázkové varianty s konfiguracemi upravenými podle specifických požadavků.

Systém Atlas dosahuje ve spojení s optimálně zvoleným digitálním fotoaparátem a softwarovým vybavením velmi dobrých výsledků při digitalizaci předloh a jejich zpřístupnění v elektronické podobě. Maximální rozlišení, rychlost skenování a některé parametry obrazu jsou závislé na zvoleném typu digitálního fotoaparátu – podporované jsou profesionální přístroje CANON a NIKON se 40 nebo 60 megapixely.

Knižní skener ATLAS W

Verze skeneru ATLAS pro digitalizaci předloh do formátu A3+ je upravena pro připevnění na stěnu a tím je zajištěna maximální stabilita při hromadném zpracování dokumentů.

3D skener -měření rozměrů předmětů (např. knih)

3D skener pro měření rozměrů předmětů (např. knih) Konstrukce 3D skeneru vychází z průmyslového skeneru SAMSON. Skener byl vyvinut pro potřeby NDK ČR a umožňuje automatické skenování předmětů o rozměrech až formátu A3+. Je určen pro měření fyzických rozměrů knih a dokumentů. Ve spolupráci s velkoformátovým řezacím plotrem umožňuje výrobu archivních krabic pro jejich dlouhodobé uložení.

Galerie

Zpět na Hlavní stránku Máte dotaz? Rádi byste se nás na něco zeptali, neváhejte nás kontaktovat