Systém Atlantis je tvořen digitalizační jednotkou s planetárním skenerem Atlas, řídicí jednotkou pro automatizované ovládání skeneru a softwarem pro digitalizaci dokumentů.

Je optimalizován zejména pro digitalizaci a správu velkého množství snímků pořízených při digitalizaci knih a dalších dokumentů.

Zajišťuje dálkové ovládání digitálního fotoaparátu a dálkové nastavení jeho parametrů. Umožňuje ovládání způsobu snímkování.

Přenáší a ukládá snímky pro další obrazové zpracování, podporuje řadu funkcí pro práci se soubory, zpracování snímků, tvorbu metadat a export do vyšších systémů.

Digitalizovat můžete knihy, časopisy, výkresy a také ostatní dokumenty, až do velikosti A2. Skenovací kolébka umožňuje digitalizovat knihy s rozevřením menším než 180°. Komplexní systém Atlas byl poprvé představen už v roce 2004. Od té doby byl prezentován také odborným pracovníkům Slovenska, Ukrajiny, Ruska, Bulharska, Německa a Rakouska. Vysoká úroveň automatizace a dokonale řešené propojení softwaru a hardwaru právem zvyšují očekávaný zájem.

Galerie

Zpět na Hlavní stránku Máte dotaz? Rádi byste se nás na něco zeptali, neváhejte nás kontaktovat